A758EK187M1AAAE016
5S-A758EK187M1AAAE016
A758EK187M1AAAE016
CAP ALUM POLY 180UF 20% 10V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A758 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 180??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 16 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.5A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |