A758EK157M1AAAE016
5S-A758EK157M1AAAE016
A758EK157M1AAAE016
CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V T/H
Product Description
Packaging:Bulk
Series:A758
Type:Polymer
Capacitance:150??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):16 mOhm
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:-
Ripple Current - High Frequency:2.5A @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.354 (9.00mm)