A758BG277M0GAAE020
5S-A758BG277M0GAAE020
A758BG277M0GAAE020
CAP ALUM POLY 270UF 20% 4V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 270??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 mOhm |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.5A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |