A755KS827M0EAAE014
5S-A755KS827M0EAAE014
A755KS827M0EAAE014
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 820??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 14 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 240mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.8A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |