A755KS277M1CAAE015
5S-A755KS277M1CAAE015
A755KS277M1CAAE015
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 270??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 15 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 205mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.1A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |