A755KS107M1DAAE020
5S-A755KS107M1DAAE020
A755KS107M1DAAE020
CAP ALUM POLY 100UF 20% 20V SING
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A755 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 221mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.42A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |