A750KS477M1CAAE013
5S-A750KS477M1CAAE013
A750KS477M1CAAE013
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V T/H
Product Description
Packaging:Bulk
Series:A750
Type:Polymer
Capacitance:470??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):13 mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:205mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency:4.1A @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.512 (13.00mm)