A750KK337M1CAAE014
5S-A750KK337M1CAAE014
A750KK337M1CAAE014
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Product Description
Packaging:Bulk
Series:A750
Type:Polymer
Capacitance:330??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):14 mOhm
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:250mA @ 23Hz
Ripple Current - High Frequency:5A @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.354 (9.00mm)