A750BG227M0JAAE020
5S-A750BG227M0JAAE020
A750BG227M0JAAE020
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A750 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 125mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.5A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |