A700X107M12RATE015
5S-A700X107M12RATE015
A700X107M12RATE015
CAP ALUM POLY 100UF 12.5V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | AO-Cap A700 |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 12.5V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 15 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 3.9A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169 (4.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |