A700V826M2R5ATE028
5S-A700V826M2R5ATE028
A700V826M2R5ATE028
CAP ALUM POLY 82UF 20% 2.5V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:AO-Cap A700
Type:Polymer
Capacitance:82??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance):28 mOhm
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Applications:-
Ripple Current - Low Frequency:-
Ripple Current - High Frequency:3.1A @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.079 (2.00mm)
Surface Mount Land Size:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)