94SVP476X06R3B6
5S-94SVP476X06R3B6
94SVP476X06R3B6
CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 94SVP |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.06A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236 (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut