94SVP476X0020E7
5S-94SVP476X0020E7
94SVP476X0020E7
CAP ALUM POLY 47UF 20% 20V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 94SVP |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.75A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276 (7.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut