94SVP226X0025F8
5S-94SVP226X0025F8
94SVP226X0025F8
CAP ALUM POLY 22UF 20% 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 94SVP |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 2A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut