94SVP226X0020C6
5S-94SVP226X0020C6
94SVP226X0020C6
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 94SVP |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 65 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 1.39A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236 (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut