94SVP187X0016E12
5S-94SVP187X0016E12
94SVP187X0016E12
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | 94SVP |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 180??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 22 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 3.48A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut