50PZA39M8X12.5
5S-50PZA39M8X12.5
50PZA39M8X12.5
CAP ALUM POLY 39UF 20% 50V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PZA |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 39??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 29 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | 110mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.2A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut