50PEV22M6.3X6.1
5S-50PEV22M6.3X6.1
50PEV22M6.3X6.1
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PEV |
| Type: | Hybrid |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.240 (6.10mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut