4SEP470M
5S-4SEP470M
4SEP470M
CAP ALUM POLY 470UF 20% 4V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | OS-CON? |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 470??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4V |
| Lifetime @ Temp.: | 25 mOhm |
| Operating Temperature: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency: | 185mA @ 120Hz |
| Impedance: | 3.7A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.315 (8.00mm) |