477UER016MFH
5S-477UER016MFH
477UER016MFH
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | UER |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 350 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Decoupling |
| Ripple Current - Low Frequency: | 270mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 5.4A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |