337AVG035MGBJ
5S-337AVG035MGBJ
337AVG035MGBJ
CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AVG |
| Type: | Polymer |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 602.86 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 1500 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 170mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 3.4A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)