10SVP6R8M
5S-10SVP6R8M
10SVP6R8M
CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 10V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | OS-CON? |
| Type: | Active |
| Capacitance: | Polymer |
| Tolerance: | 6.8??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10V |
| Lifetime @ Temp.: | 240 mOhm |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency: | 33.5mA @ 120Hz |
| Impedance: | 670mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.217 (5.50mm) |
| Mounting Type: | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) |
| Package / Case: | Surface Mount |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors