UZT1E330MCL1GB
5S-UZT1E330MCL1GB
UZT1E330MCL1GB
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UZT
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:42mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency63mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.181 (4.60mm)
Surface Mount Land Size0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)