UZR1V220MCL1GB
5S-UZR1V220MCL1GB
UZR1V220MCL1GB
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | UZR |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 46mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 69mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.156 (3.95mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |