UZR1HR22MCL1GB
5S-UZR1HR22MCL1GB
UZR1HR22MCL1GB
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UZR
Capacitance:0.22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:2mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency3mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157 Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.156 (3.95mm)
Surface Mount Land Size0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm)