UZG0J470MCL1GB
5S-UZG0J470MCL1GB
UZG0J470MCL1GB
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UZG
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:32mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency48mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.156 (3.95mm)
Surface Mount Land Size0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)