UZD0J101MCL1GB
5S-UZD0J101MCL1GB
UZD0J101MCL1GB
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:UZD
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:70mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency105mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.126 (3.20mm)
Surface Mount Land Size0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)