UWP1A220MCL1GB
5S-UWP1A220MCL1GB
UWP1A220MCL1GB
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UWP
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Bi-Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:33mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency49.5mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.217 (5.50mm)
Surface Mount Land Size0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)