UWP0J101MCL1GB
5S-UWP0J101MCL1GB
UWP0J101MCL1GB
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:UWP
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Bi-Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:82mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency123mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.217 (5.50mm)
Surface Mount Land Size0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)