UWG1V220MCL1GB
5S-UWG1V220MCL1GB
UWG1V220MCL1GB
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:UWG
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:70mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency140mA @ 100kHz
Impedance:1 Ohm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.213 (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)