UWG1V100MCL1GB
5S-UWG1V100MCL1GB
UWG1V100MCL1GB
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UWG
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:47.5mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency95mA @ 100kHz
Impedance:1.8 Ohm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.213 (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)