UWF1V470MCL1GS
5S-UWF1V470MCL1GS
UWF1V470MCL1GS
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UWF
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:75mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency150mA @ 100kHz
Impedance:800 mOhm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.244 (6.20mm)
Surface Mount Land Size0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)