UWF1E330MCL1GB
5S-UWF1E330MCL1GB
UWF1E330MCL1GB
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UWF
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:57.5mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency115mA @ 100kHz
Impedance:1.3 Ohm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.213 (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)