UVZ1J101MPD1TD
5S-UVZ1J101MPD1TD
UVZ1J101MPD1TD
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | UVZ |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 215mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 322.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551 (14.00mm) |