UVY1J220MDD1TD
5S-UVY1J220MDD1TD
UVY1J220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UVY
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:71mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency142mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)