UVY1E221MED1TD
5S-UVY1E221MED1TD
UVY1E221MED1TD
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
| Series: | UVY |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 200mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 300mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |