UVR2A330MPD1TD
5S-UVR2A330MPD1TD
UVR2A330MPD1TD
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UVR
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:100V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:180mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency360mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.512 (13.00mm)