UVR2A220MED1TD
5S-UVR2A220MED1TD
UVR2A220MED1TD
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UVR
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:100V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:130mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency260mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)