UVR1V101MED1TA
5S-UVR1V101MED1TA
UVR1V101MED1TA
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UVR
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:210mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency315mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.197 (5.00mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)