UVR1J682MRD
5S-UVR1J682MRD
UVR1J682MRD
CAP ALUM 6800UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UVR
Capacitance:6800??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:3.9A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency4.485A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.492 (12.50mm)
Size / Dimension:0.984 Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):1.969 (50.00mm)