UVR1HR22MDD
5S-UVR1HR22MDD
UVR1HR22MDD
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
Series:UVR
Capacitance:0.22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:2.9mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency5.8mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)