UVR1H220MDD
5S-UVR1H220MDD
UVR1H220MDD
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UVR
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:95mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency190mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)