UVR1A471MED1TD
5S-UVR1A471MED1TD
UVR1A471MED1TD
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | UVR |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 350mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 525mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |