UVR1A101MDD1TA
5S-UVR1A101MDD1TA
UVR1A101MDD1TA
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UVR
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:145mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency217.5mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)