UVP1E220MED1TD
5S-UVP1E220MED1TD
UVP1E220MED1TD
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UVP
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Bi-Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:65mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency130mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)