UVP1A470MDD1TD
5S-UVP1A470MDD1TD
UVP1A470MDD1TD
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Series:UVP
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:76mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency152mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)