UVK1E223MRD
5S-UVK1E223MRD
UVK1E223MRD
CAP ALUM 22000UF 20% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UVK
Capacitance:22000??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:4.5A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency5.175A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.492 (12.50mm)
Size / Dimension:0.984 Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):2.047 (52.00mm)