UUX1V470MNL1GS
5S-UUX1V470MNL1GS
UUX1V470MNL1GS
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:UUX
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:124mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency207.08mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)