UUR1J220MNL1GS
5S-UUR1J220MNL1GS
UUR1J220MNL1GS
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UUR
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:96mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency160.32mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)