UUR1H221MNL1GS
5S-UUR1H221MNL1GS
UUR1H221MNL1GS
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:UUR
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:289mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency344.5mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394 Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)